Hledáním kontaktu na instalatéra v havarijní situaci ztrácíte drahocenný čas


Pamatujete si z hlavy telefonní čísla na hasiče, policii a záchranku? Pokud ano, pak vám to šetří čas, protože pokud se něco semele a vy musíte tyto instituce urychleně kontaktovat, prostě jen zvednete telefon, a je to. Do několika minut již můžete zaslechnout houkání výstražné sirény. Tímto jsme vám jen chtěli naznačit, že by bylo dobré uložit si do mobilu, a pro jistotu ještě někam „bokem“ do papírového záznamníku číslo na instalatérský havarijní servis, a spolu s ním třeba i na elektrikáře, sklenáře a zámečníky. Zlomený klíč v zámku, vyhořelá zásuvka a rozbité okno ve dvacetistupňovém mrazu jsou události, které nesnesou odklad.

instalatér při práci

Pokud přijdete domů z práce a před vámi je na zdi mokrý flek, může to být důvod k panice, ale zachováte-li chladnou hlavu, dopadne to dobře. Postupujte následovně:

Dýchejte zhluboka a nesnažte se vše stihnout najednou – stresová situace nutí člověka vymanit se z ní co nejrychleji, a provádět řešení situace ve spěchu. Zachovejte klid, zhluboka dýchejte a v poklidu zavolejte instalatéry z Ostravy https://rychle.eu/. Ti vás většinou zklidní už jen tím, že vám sdělí, že jsou zhruba do hodiny u vás.

instalatérský hasák

Vypněte přívod elektřiny a uzavřete hlavní uzávěr vody – nevyzouvejte se z bot a nechoďte doma naboso, kdyby voda pronikla do elektroinstalace, mohlo by vás to usmrtit. Naopak obujte gumovky a v nich likvidujte následky škod.

Odvolejte všechny členy domácnosti z domu – čím méně lidí se bude pohybovat v blízkosti havarijní události, tím lépe. Pošlete děti s manželkou a s prarodiči do ZOO nebo do cukrárny a zůstaňte v domě sami.

Nepokoušejte se najít místo úniku vody – pokud vám praskne přívodní tlaková hadice do pračky nebo k nádržce u toalety, místo úniku vody odhalíte během jediné vteřiny sami, ale jestliže se závada objeví ve zdi, můžete mít tendenci najít místo úniku také, ovšem tentokrát s majzlíkem a kladivem v ruce. To ale nedělejte, neboť mají instalatéři na tyto situace své postupy, s nimiž není nutné nic bourat.

5/5 - (2 votes)