Hledáním kontaktu na instalatéra v havarijní situaci ztrácíte drahocenný čas


Pamatujete si z hlavy telefonní čísla na hasiče, policii a záchranku? Pokud ano, pak vám to šetří čas, protože pokud se něco semele a vy musíte tyto instituce urychleně kontaktovat, prostě jen zvednete telefon, a je to. Do několika minut již můžete zaslechnout houkání výstražné sirény. Tímto jsme vám jen chtěli naznačit, že by bylo dobré uložit si do mobilu, a pro jistotu ještě někam „bokem“ do papírového záznamníku číslo na instalatérský havarijní servis, a spolu s ním třeba i na elektrikáře, sklenáře a zámečníky. Zlomený klíč v zámku, vyhořelá zásuvka a rozbité okno ve dvacetistupňovém mrazu jsou události, které nesnesou odklad.

instalatér při práci

Pokud přijdete domů z práce a před vámi je na zdi mokrý flek, může to být důvod k panice, ale zachováte-li chladnou hlavu, dopadne to dobře. Postupujte následovně:

Dýchejte zhluboka a nesnažte se vše stihnout najednou – stresová situace nutí člověka vymanit se z ní co nejrychleji, a provádět řešení situace ve spěchu. Zachovejte klid, zhluboka dýchejte a v poklidu zavolejte instalatéry z Ostravy https://rychle.eu/. Ti vás většinou zklidní už jen tím, že vám sdělí, že jsou zhruba do hodiny u vás.

instalatérský hasák

Vypněte přívod elektřiny a uzavřete hlavní uzávěr vody – nevyzouvejte se z bot a nechoďte doma naboso, kdyby voda pronikla do elektroinstalace, mohlo by vás to usmrtit. Naopak obujte gumovky a v nich likvidujte následky škod.

Odvolejte všechny členy domácnosti z domu – čím méně lidí se bude pohybovat v blízkosti havarijní události, tím lépe. Pošlete děti s manželkou a s prarodiči do ZOO nebo do cukrárny a zůstaňte v domě sami.

Nepokoušejte se najít místo úniku vody – pokud vám praskne přívodní tlaková hadice do pračky nebo k nádržce u toalety, místo úniku vody odhalíte během jediné vteřiny sami, ale jestliže se závada objeví ve zdi, můžete mít tendenci najít místo úniku také, ovšem tentokrát s majzlíkem a kladivem v ruce. To ale nedělejte, neboť mají instalatéři na tyto situace své postupy, s nimiž není nutné nic bourat.

Buďte na internetu vidět


Že je podnikání přes internet pohodová záležitost? Je a není. Jak se to vezme. Určitě to tu své přednosti ve srovnání s klasickým podnikáním má, jenže i nedostatků je tu nemálo. A když se nad tím fundovaněji zamyslíte, možná vám dokonce připadne, že takové podnikání přes internet zase až takové terno není.

Vždyť si to jenom vezměme. Jak má internetový podnikatel oslovit své potenciální zákazníky, když jsou tito rozeseti třeba i po celém světě? Jak k sobě má přilákat zájem internetové veřejnosti, když na ni nemá kontakty a osobně se s naprostou většinou uživatelů internetu ani nesetká? Jakou má internetový podnikatel naději, že si zákazníci všimnou zrovna jeho, když je na síti podobných nabídek habaděj?

vyhledávač Google

Vypadá to docela beznadějně, že? Internet sice má ohromný potenciál, ale jak tento využít ve svůj prospěch?

To už se dnes ale naštěstí ví. Ví se, že není třeba pasivně doufat, že si internetová veřejnost některé nabídky sama všimne. Lze i docela efektivně napomoci tomu, aby něčí nabídka zájmu veřejnosti neunikla.

Dobrou službu poskytují v tomto ohledu zbožové vyhledávače. Ti z internetových prodejců, kteří je dokážou efektivně využít, si mohou výrazně polepšit ve srovnání s těmi, jimž Heureka, Zboží, Google Nákupy, Favi, Glami a podobně nic neříkají. Stačí zvládnout jejich správné nastavení nebo si nechat od profesionálů zařídit nastavení Favi, a hned je tu větší šance na úspěch.

internetový obchod

A ani vyhledávače nejsou nebo by neměly být ještě vším. Když podnikatele navíc podpoří kvalitně provozovaný emailing, jímž lze oslovit ty, kdo mají být osloveni, může mít podnikatel vyhráno. Tedy může provozovat internetové podnikání, kterému se daří, které je výnosné a má perspektivu.

Ale když dva dělají totéž, není to totéž, jak se praví ve známém moudru. A proto by měli internetoví podnikatelé nechat podobné důležité aktivity raději na profesionálech. Kteří jim pomohou k naprosté spokojenosti.

Stěhování na klíč aneb vezměte si pro stěhování dovolenou


Plánujete v dohledné době stěhování bytu v Praze a půjde o termíny v chladném období roku, například mezi listopadem a březnem? Stěhování v zimě je samo o sobě více stresující, než v létě, a to z různých důvodů, a my bychom si je zde mohli vyjmenovat, zároveň bychom vám rádi navrhli postup, kterého byste mohli využít pro posílení vašeho zdraví a eliminaci většiny stresových vlivů:

bublinková fólie

Nedostatek slunečního svitu a chlad – na podzim a v zimě se výrazně sníží délka slunečního svitu a množství dnů, kdy je zataženo nízkou inverzní oblačností. Tehdy jdou na nás chmury a deprese, a to pak významně negativně ovlivňuje náš zdravotní stav. Počítejte s tím, že v této době bude balení věcí a stěhování únavné, a že můžete i onemocnět v důsledku snížení aktivity imunitního systému.

Kanárské ostrovy

Stěhování na klíč – jistou možností, jak se tomuto problému vyhnout, je stěhování na klíč. Pověříte stěhovací firmu tím nejobtížnějším a sami se postaráte pouze o sbalení některých osobních věcí. Balení ostatních předmětů, demontáž a přemístění nábytku a spotřebičů a na novém místě jejich zapojení, a zároveň zprovoznění obývaných prostor přenecháte stěhovací firmě. V podstatě se tak vyhnete těm největším starostem a svůj volný čas vyplníte ještě lépe, než jste původně plánovali – dovolenou na Kanárech.

Dovolená na Kanárských ostrovech – jestliže máte v plánu kromě stěhování užít si v létě dovolenou u moře, můžete to změnit a dovolenou přesunout již třeba na únor. Na Kanárských ostrovech je příjemné klima i tehdy, můžete se tam i v únoru koupat v moři a vyhnout se depresím z nedostatku Slunce, které trápí našince ve středu Evropy. Mohlo by se vám zalíbit například na ostrově Gran Canaria, v jeho jižní části Maspalomas, kde jsou k vidění obří písečné duny, rostoucí palmy a překrásné květinové záhony v několika městských parcích.

Zbožové vyhledávače pomáhají při nákupu na Internetu


Představte si následující model, který se dnes vyskytuje v mnoha rodinách nebo mezi jednotlivci. Připojení k Internetu je v současné době naprosto běžné i v domácnostech, kde žijí senioři v pokročilém věku. Internet lze využívat pro mnoho účelů, například jako informační zdroj nebo pro komunikaci s úřady přes e-mail, a také pro nákup zboží v e-shopech. A právě e-shopy jsou velmi lákavým prostředím pro nakupování online z pohodlí domova, aniž bychom museli vytáhnout paty z bytu. Někteří lidé takto velmi snadno nakupují prakticky cokoli, od ponožek a spodního prádla až k ojetým automobilům.

nákup na Internetu

Nakupování na Internetu nám všem usnadňují zbožové vyhledávače. Mnoho lidí si na ně již zvyklo natolik, že si bez nich nedovedou představit pohodlný nákup. Jen si pro představu zkuste vybavit situaci, že byste chtěli koupit chladničku, měli byste již vybraný určitý typ, a následně byste prohledávali jeden obchod za druhým, trávili byste u toho celý den, až byste nesmírně unavení večer konečně objevili obchodníka, který tento produkt nabízí za rozumnou cenu.

nakupování online

E-mail marketing je spolu s vyhledáváním a srovnáváním cen zboží tím, co vytváří z online prodeje oblíbený způsob nakupování, a nebýt těchto důležitých technických vymožeností, zřejmě by klesal zájem o využívání internetového prodeje, protože by bylo pro zákazníky mnohem snazší zajet do supermarketu a nakupovat přímo tam s objednávkou dopravy, sjednanou na místě.

Internet je totiž sám o sobě místem sice s mnoha informačními zdroji, ale dokud neznáte jejich přesnou adresu, musíte využívat webové vyhledávače, a ty vám také ne vždy předloží to, po čem toužíte. Proto jsou zbožové (nikoli webové) vyhledávače jistou nástavbou, která již vyhledává informace o konkrétních produktech s přímou vazbou na prodej a výhodnou či naopak nevýhodnou cenou.

Kdo vám vyklidí zakoupenou nemovitost


Prodej rodinných domů a rekreačních chat má stále zelenou a pro mnohé z nás je pořízení nemovitosti i investicí vložených finančních prostředků, kterou lze považovat za mnohem stabilnější, než akcie, dluhopisy a podobná aktiva. Trh s realitami probíhá ve dvou základních rovinách, buď se jedná o inzerci a prodej na vlastní pěst, anebo skrze realitní makléře. Obojí má jeden společný znak, a tím je představení objektu na internetu nebo v inzerentních novinách, ale ne vždy jde o seriózní nabídky. Respektive samotná nabídka seriózní být může, ale uvnitř domu také mohou být ukryté některé nepříjemné skutečnosti, kupříkladu skladiště věcí, kterých se někdo chce zbavit, a nehodlá je na své náklady odstranit. Co s tím?

vyklízení domu

Máte-li o objekt skutečný zájem, a dohodnete se na zálohové platbě, budete muset provést vyklizení prostor, a to není jen tak. Jak vyklidit objekty Vyklízení rychle, které jsou plné haraburdí, a mnohdy i nebezpečných předmětů? Existují vyklízecí firmy, které si poradí s jakýmkoli odpadem. Bez ohledu na jeho množství i druh.

nepotřebné harampádí

Vyklízení prostor je pro samotného zákazníka jednou z nejpříjemnějších činností, protože nemusí doslova hnout ani prstem. Může být dokonce při vyklízení přítomen a korigovat pracovní postup s tím, že si některé věci ponechá, takže půjde o jakési třídění věcí na místě. Výhodnější je ale probrat se věcmi předem, a co se vám zamlouvá, si někam odnést a zbytek nechat vyházet.

Vyklízecí firma pouze potřebuje mít přístup k domu, dostatečně velké parkovací místo včetně místa pro přistavení odpadového bikranu, a samozřejmě i klíče od domu, tedy od všech dveří, které vedou do vyklízených prostor. Nezapomeňte také na překážky při práci a některé nebezpečné momenty, kam patří například uzavření hlídacího psa, posypový materiál na zledovatělý chodník v případě zimního vyklízení atp.

Nenecháme vás ve štychu!


Potřebujete aktuálně řemeslníka, který vás rozhodně nenechá ve štychu? Pak zavítejte ještě dnes k nám, a my vám rozhodně velice rychle pomůžeme! Voda je součást našeho života. Snažíme se my všichni žít kvalitní život, jenomže se občas najdou i potíže co nám zkomplikují naši rutinu. Co s tím, ale máte dělat a o čem se to tu vlastně bavíme? Kvalitní a rychlý řemeslník, který si nenaúčtuje tak vysokou částku, která by vás nakonec srazila na kolena je v dnešní moderní a uspěchané době, tak trochu zázrak. Koupili jste si novou pračku, ale vašemu partnerovi nejde zapojit? Nevíte si rady nebo jste dokonce sama a nikdo z vašeho okolí nemá čas, protože všichni jsou pracovně velmi vytížení? Pojďme s tím něco udělat! Porouchal se vám váš ohřívač vody? Jelikož venku není takové teplo, tak teplou vodu rozhodně potřebujete, a to nejen pro vás, ale také pro vaše ostatní členy domácnosti.

instalatér

Všechno nechte na nás, protože jsme odborníci ve své profesi. Umíme toho hodně, a proto se nemusíte navíc bát, že byste snad mohli koupit zajíce v pytli, protože máme velice dobré recenze od našich zákazníků, kteří tak využili naše služby. Ucpaná kanalizace, která neodtéká a vy se tak bojíte, že byste se snad díky tomu dostat do konfliktu se sousedem či sousedy? Starosti hoďte za hlavu, s tím si totiž taky umíme dobře poradit. Jestliže si navíc nevíte rady stále váháte, můžete se nám ozvat a my s vámi jako instalateři v pohotovosti https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha vše mile rádi a v klidu probereme. Nemusíte navíc čekat celý den doma až se u vás někdo konečně objeví, my jsme natolik rychlí, že vše budete mít během chvíle hotové, ale také záleží na tom o to půjde.

únik vody

Zbytečně naši práci nenatahujeme a snažíme se tak vyjít maximálně vstříc našemu zákazníkovi. Nebo snad víte o někom, kdo by urgentně potřeboval naši pomoct a už je z toho celý zoufalý? Pokud ano, tak nezapomeňte na nás! Podívejte se i na naše webové stránky, kde se navíc můžete sami porozhlédnout po tom, co byste akutně zrovna potřebovali a co nemá čas navíc. Jestliže je toho víc, tím pro vás lepší, protože to můžeme udělat naráz a vy si tak nemusíte zbytečně plýtvat vaší dovolenou, kterou si tak rozhodně šetříte prázdniny vašich dětí nebo na to konečně zasloužené volno, které tak po celém roce zaručeně potřebujete. Těšíme se již dnes na vašeho dotazy, které na nás rozhodně budete mít a na naši budoucí spolupráci.

Vydejte se spolu s námi do panenské přírody naší země


Když si lidé pronajmou vůz v autopůjčovně Praha nonstop a mají v úmyslu představit svým blízkým či přátelům ze zahraničí naši zemi, velmi často zaloví v turistických atlasech či průvodcích a dají na zveřejněné reference či informace o přírodních a kulturních památkách. Vyberou mezi nimi ty nejznámější, kam patří například zámek Hluboká https://www.thebalance.com/employment-references-2062969 nad Vltavou, Pražský hrad a Petřínská rozhledna, hrad Karlštejn a zámek v Českém Krumlově. Vydají se pak těmito směry a kochají se tamními pamětihodnostmi. Bohužel se v těchto místech často setkávají s dalšími lidmi, kteří měli podobný nápad. A tak se stává, že na prohlídku zámku v Hluboké se do zámeckých interiérů vměstná několik desítek lidí naráz, a připadáte si tu jako v krabičce od sardinek.

Český ráj

Máme pro vás lepší tip. Vypravte se někam, kde se moc turistů nepohybuje, ale kde to stojí za vidění. Chcete znát pár tipů, kde by se vám to mohlo líbit?

Horní Světlá – Lužické hory jsou klenotem již odnepaměti a tamní hrázděné stavby tu obdivují dospělí i děti, kteří preferují klid a pohodu. Turistů tu mnoho nebývá a chcete-li si opravdu odpočinout od hektického životního stylu, můžete začít právě zde.

zámek Kratochvíle

Bohy – nenápadná vesnička zajímavého jména na horním toku Berounky, nedaleko Přírodní památky Hřešihlavská, vás může nasměrovat k Podkrašovskému mlýnu a ke zřícenině hradu Krašov. Jsou odtud překrásné výhledy na řeku a možná vás to zláká alespoň pár kilometrů splout na vypůjčené kánoi.

Stvořidla – Bůh je některými lidmi přezdíván Stvořitelem či Stvořitelkou (obojího pohlaví), a tak bychom mohli Stvořidla na Sázavě přirovnat k něčemu božskému. Přirovnání je ale trefné, protože tamní příroda a balvanité říční koryto je skutečně nádherné, hlavně v létě za slunečného počasí.

Boží Dar – u Boha ještě chvíli setrvejme. Nejvýše položené město se sice nachází nedaleko nejvyšší hory Krušných hor – Klínovce, která je hlavně v zimě v obležení lyžařů, ale v létě je na Božím Daru poměrně pohoda.

Jak na stěhování seniorského bytu


Nenechávejte je v tom sami – když se stěhují senioři, zvláště pak hůře pohybliví či nemocní, nikdy by neměli na to zůstat sami. Výskyt stresových jevů by jim mohl přivodit i vážné zdravotní komplikace a depresivní stavy, nezapomínejte, že lidé mladí se se stresem vypořádají mnohem snáz, než starší ročníky. Někdy stačí jen obyčejná psychická podpora a rázem se každému uleví a lépe pracuje. I když samozřejmě staří lidé ocení zejména fyzickou výpomoc.

S demontáží nábytku pomohou stěhováci – jestliže nevíte, kam dřív skočit, a máte svých starostí dostatek, a k tomu pomáháte balit věci vašim blízkým v seniorském věku, pak byste mohli ocenit výpomoc stěhovací firmy, která demontuje rozebíratelný nábytek. Ušetříte tím spoustu času i námahy, zvláště pak u větších nábytkových sestav, jako jsou kuchyně nebo vestavby na míru.

dřevěné bedýnky

Probírejte společně všechny předměty – někteří staří lidé mají tendenci hromadit hmotný majetek, například kvůli finanční úspoře, anebo z důvodu nostalgie, jen si vybavte film „Kulový blesk“, co se naskytlo za situace u Mistra Bílka, který se rozhodoval, co zachovat, a čeho se zbavit. Snažte se starým lidem v tomto směru být nápomocní a poradit jim v tom směru, že čím méně věcí budou mít doma uskladněných, tím méně starostí s nimi, a tím také vzdušnější prostředí kolem sebe.

kartonové krabice

Úrazy – pro starého člověka může být zlomenina krčku kyčelního kloubu fatální, proto dbejte na to, aby se senioři příliš nenamáhali, a všechny obtížnější úkony v souvislosti s balením a vybalováním věcí provádějte sami. Možná by nebylo od věci, kdyby vaši rodiče či prarodiče namísto balení věcí uvařili něco perfektního k obědu či k večeři, což je činnost, kterou zvládnou (případně jim s něčím pomůžete), a po skončení práce si všichni pochutnáte a zbyde vám všem také chvíle pro sebe. Používejte zkrátka při stěhování v Praze 6 stehovani-mamut.cz seniorského bytu zdravý selský rozum.

Zápach zanesených odpadů dovede položit na lopatky i silnou náturu

Někteří lidé o sobě tvrdí, že vydrží leccos. Že mohou na počkání naštípat dva metráky dřeva nebo vykopat základovou jámu pro stavbu garáže, otužovat se plaváním v zamrzlé řece a přenášet pytle s cementem jako pírko. A pak se vám, křehké ženě, zanese odpad v kuchyňském dřezu, poprosíte tu „silnou chlapskou náturu“, aby odpad vyčistila, a ta se vám složí do klína s bledým obličejem, a s nutkáním na zvracení ubíhá na toaletu.

kuchyňský dřez

Demontovat sifon u umyvadla nebo u dřezu není nic složitého, ale ten pohled a ta „vůně“ s vámi zacvičí. Sledovat silně páchnoucí hnědočerný sliz, jak se roztéká všude kolem vás, a jak tu a tam upadne na podlahu, odkud se jen špatně utírá, vyžaduje opravdu silné nervy. Bakterie, které rozkládají biologický odpad, zkrátka dovedou divy, a my jen žasneme, kolik takové hmoty se pod dřezem ukrývá. Občas mezi tím nalezneme řetízek, prsten, lískový oříšek, knoflík a další předměty, co tam nemají co dělat, a co také v potrubí a armaturách dovedou udělat pořádnou paseku. Někdy skutečně nezbývá nic jiného, než volat instalatéra z Prahy, aby zasáhl, jako profesionál.

kuchyňská linka

A co vlastně instalatér provede? V první řadě bude vůči zápachu odolný, nemusíte mít obavy, že by se posadil s bledou tváří vedle vašeho nemohoucího partnera, co by jinak mohl skály lámat. Instalatéři jsou zvyklí na takové jevy a někdy čistí i kanalizační systémy, a tam je toho „blátíčka“ mnohem víc.

Instalatéři odpady důkladně protáhnou mechanicky nebo tlakovou vodou a celý systém zmonitorují speciální kamerou, která tu může odhalit i některé nepříjemnosti, jako jsou poškozené díly a protékající splaškovou vodu mimo potrubí. K podobným jevům dochází i v kanalizaci, kterou mohou narušit prorůstající kořeny okolní vegetace.

Každopádně budete mít po zásahu profesionála zajištěn odtok odpadů z domácnosti a nemusíte pak mít obavy, že by vás opět přítelkyně pověřila tímto nadlidským úkolem.

Čistý domov

Všichni víme že úklid je opravdu hodně důležitý. A to bych nebyla já, abych opravdu nedbala na to, abych měla doma vždycky všechno perfektně uklizené. Mě se vždycky líbilo to, když jsem doma nikdy neměla ani smítko. Také kvůli tomu si mnoho lidí myslelo, že mám kompulsivně obsedantní poruchu. Proto jsem si myslela, že vždycky je úklid společenských prostor opravdu samozřejmý a dělá ho každý. Jenomže když jsem kolikrát přišla ke kamarádce, která bydlí v bytovce, tak to někdy vypadalo tak, jako kdyby se jejich společnými prostorami proběhlo stádo divokých lidí.

Mám ráda čisto.

Byl tam někdy takový binec a nepořádek, že se mi z toho chtěl až brečet. To zrovna já, která miluje tak úklid, tak jsem to ani nemohla strpět. Jak někdo může mít takový binec? Řekla jsem si, že se raději zeptám kamarádky, jak řeší to, když někdo nechce přispívat na úklid společných prostor v domě. Moje kamarádka mi řekla, že dříve tam měli něco udělané tak, že měli všechno zařízené, aby se každý týden vždycky někdo střídal s úklidem. V té bytovce bylo osm bytů. Jenomže bohužel to vždycky dopadlo tak, že dvě rodiny byly takové, že vůbec nechtěly nic dělat.

Dbám na čistotu.

Takže jsem si řekla, že to bych nebyla já, abych tam jednoduše na ně nešla a ihned bych jim řekla všechno, co si od plic myslím. Normálně bych jim to řekla a bylo by mi to úplně jedno, co bys kdo o mně myslel. A jistě bych nechtěla bydlet tam, kde je špína. A když byli na řadě s úklidem oni, tak by si to také měli uklidit. A pokud ale chcete si někoho najmout na úklid, tak se můžete zkusit podívat na webovou stránku modryzralok.cz, kde se také dozvíte cenu úklidových společných prostor. Myslím si, že cena za úklid společných prostor není nijak vysoká, protože tato cena se mi opravdu hodně líbí a já jsem si řekla, že takovou podobnou firmu bych si mohla založit také. A cena za úklid společných prostor Modryzralok je příjemná a vyplatí se to.