Jak přizpůsobit zahradu dětem

Většina rodinných domů v sobě skrývá obrovskou výhodu v podobě zahrady. A ať už je vaše zahrada jakékoliv rozumné velikosti, vždy na ní lze pro děti připravit prostor, ve kterém budou čas trávit nikoliv z donucení, ale proto, že se jim tam bude líbit. Právě na zahradě totiž děti mohou poznat život v prostředí, které jim domov nabídnout nemůže. Často je právě zahrada místem nezapomenutelných zážitků, nových fascinujících objevů nebo třeba jen chvil příjemného odpočinku. Na zahradě se bude líbit nejen sportovcům, ale i malým přírodovědcům či šikovným stavitelům. A co je při vylepšování sázkou na jistotu pro každého z nich?

chlapec zalévající květiny

Sportovní prvky pro aktivní ratolesti

Na zahradě sice sportovní stadion nejspíš nepostavíte, menší hřiště už sem umístit ale klidně můžete. Sestavit jej lze dle vaše vkusu z mnoha různých prvků, takže pořídit menší skluzavku, houpačky, prolézačky nebo síť na dětské hřiště nebude problém. Větší děti se zase vyřádí v bazénu, jehož voda umí příjemně ochladit i v horkých letních teplotách. A pokud už se vaše ratolest sportovně vyhranila, zkuste pořídit třeba basketbalový koš, menší volejbalovou síť nebo fotbalovou branku, podle toho, kam se své kroky rozhodla směřovat.

Zahrada malých badatelů

Jestliže váš potomek touží po poznání stále nových a nových věcí, možná z něj jednou bude slavný vědec. A pokud se tak nestane, není důvod k zoufalství. Pro malé děti je příroda fascinujícím jevem a ani byste nevěřili, jak moc je lze potěšit hmyzím domečkem, krmítkem pro ptáky či tzv. bosým chodníkem, na kterém se mohou seznámit s různými materiály a lze jej vyrobit svépomocí i doma.

holčička na mostě

Díla začínajících stavitelů

Asi nemá smysl dlouho tajit co děti, které se rozhodly obětovat svá dětská léta kariéře zedníka a architekta potěší nejvíce. Sázkou na jistotu je v tomto případě pískoviště a k němu spousta lopatek, báboviček a všeho dalšího, co ještě můžete pro jejich radostné chvíle sehnat. Každé dítě je sice jiné, ale pískoviště má i dnes ráda drtivá většina z nich.