Potřebujete balit?


Pořádně zabalit zásilku je někdy opravdu problém. E-shopy se snaží balíčky balit tak, aby nemohlo dojít k poškození zboží, a za tímto účelem nakupují spoustu obalového materiálu, aby jim nechyběl. Zásilky musí odesílat včas, zásilky včas dorazily ke svým zákazníkům. Mezi nejpoužívanější obaly patří bublinková folie, která ochrání křehké zboží před poškozením. Těžší je zabalit křehké zboží, které se snadno rozbije, takže krabice se musí vyplnit a zamezit tak pohybu zboží. Většina e-shopů používá stroj na výrobu vzduchových polštářků, který rychle nafoukne výplňové polštářky na maximum. Díky polštářkům je zboží pevněji zabalené a přeprava je tak bezpečnější.

krabice balíček

Pokud posíláte balíčky jen občas a spíše rozprodáváte to, co už doma nepotřebujete, můžete balíčky balit do starších kartonů a vyplnit je třeba zmačkanými novinami. Tím pomůžete nejen své peněžence, protože nebudete muset obaly kupovat, ale pomůžete i životnímu prostředí, protože recyklujete už jednou použité obaly, jako jsou právě kartony.

křehký balík

Máte e-hop?
Pokud máte obchod a posíláte zboží poštou, jistě chcete mít k dispozici obaly aby vám nechyběly a nemuseli jste čekat na to, až vám je pošta doručí nebo až je někde koupíte. Mít na skladě obaly, obálky, bublinkové folie nebo krabice je potřeba z důvodu rychlejšího odbavování zásilek. Aby vaši zákazníci nemuseli čekat déle než je nezbytně nutné, mějte skladové zásoby pod kontrolou a pravidelně sledujte stav obalů. K tomu vám mohou pomoct například různé programy, pomocí kterých budete sledovat počty jednolitých obalů, které máte k dispozici.

Zabalit zásilku, aby ji přepravce nepoškodil, je někdy opravdu umění. V případě rozesílání křehkého zboží je nejlepší řešení kromě pořádné vrstvy bublinkové folie také označení zásilky jako křehké, a pojistit ji u přepravce pro případ poškození.