Učení a já

Je opravdu hodně lidí, kteří dbají na to, aby měli veliké vzdělání, protože je to baví. Já sice chápu, že vzdělání je pro některé lidi opravdu hodně důležité. Já tomu rozumím, protože kolikrát i já sama jsem chtěla být velice hodně vzdělaná. A když mi bylo nějak tak třináct nebo čtrnáct let, tak jsem vždycky snila o tom, že budu mít alespoň dvě vysoké školy. Já vím, že je to docela vtipné, když člověk řekne, že bych chtěl mít alespoň dvě vysoké školy. Jenomže mi dáte za pravdu, že když to někoho baví a láká ho to, tak by to měl samozřejmě také vyzkoušet. A to bych nebyla já, abych to nevyzkoušela.

Učím se i online.

Jenomže bohužel se stalo to, čeho jsem se obávala nejvíc a nevěřila jsem, že se to vůbec stane. A bohužel jsem se nedostala ani na jednu vysokou školu, tak ani nevíte, jak jsem z toho byla nešťastná a jaký to byl problém pro mé sebevědomí. A opravdu jsem z toho byla nešťastná a také zároveň naštvaná, protože jsem vůbec nevěděla, co jsem mohla pokazit anebo co jsem mohla udělat zle, že se mi to takhle nepodařilo. Ani nevíte, jak moji rodiče byli zklamaní z toho, že jsem zklamaná a že jsem neuspěla. Moji rodiče pro mě totiž samozřejmě chtěli jenom to nejlepší, takže chtěli, abych byla šťastná. 

Učení někdy unaví.

A šťastná mohu být jen s vysokoškolským diplomem. Samozřejmě, že vzdělání pro mě bylo důležité, tak jsem si udělala alespoň dva jazykové kurzy a nyní si dělám ještě vyšší odbornou školu zdravotnickou. Budu doufat, že jsi mi tohle podaří a třeba někdy v budoucnu za pár let si zkusím udělat také jednu vysokou školu, o které jsem snila. A když už jsem u toho vzdělávání, tak moje maminka má také vysokou školu. Studovala psychologii a byla ve škole skoro nejlepší Takže už asi chápete, proč jsme se chtěla také mamince vyrovnat. Chtěla bych být jako ona, ale nepodařilo se mi to. Ale ještě se nevzdávám.