Zápach zanesených odpadů dovede položit na lopatky i silnou náturu

Někteří lidé o sobě tvrdí, že vydrží leccos. Že mohou na počkání naštípat dva metráky dřeva nebo vykopat základovou jámu pro stavbu garáže, otužovat se plaváním v zamrzlé řece a přenášet pytle s cementem jako pírko. A pak se vám, křehké ženě, zanese odpad v kuchyňském dřezu, poprosíte tu „silnou chlapskou náturu“, aby odpad vyčistila, a ta se vám složí do klína s bledým obličejem, a s nutkáním na zvracení ubíhá na toaletu.

kuchyňský dřez

Demontovat sifon u umyvadla nebo u dřezu není nic složitého, ale ten pohled a ta „vůně“ s vámi zacvičí. Sledovat silně páchnoucí hnědočerný sliz, jak se roztéká všude kolem vás, a jak tu a tam upadne na podlahu, odkud se jen špatně utírá, vyžaduje opravdu silné nervy. Bakterie, které rozkládají biologický odpad, zkrátka dovedou divy, a my jen žasneme, kolik takové hmoty se pod dřezem ukrývá. Občas mezi tím nalezneme řetízek, prsten, lískový oříšek, knoflík a další předměty, co tam nemají co dělat, a co také v potrubí a armaturách dovedou udělat pořádnou paseku. Někdy skutečně nezbývá nic jiného, než volat instalatéra z Prahy, aby zasáhl, jako profesionál.

kuchyňská linka

A co vlastně instalatér provede? V první řadě bude vůči zápachu odolný, nemusíte mít obavy, že by se posadil s bledou tváří vedle vašeho nemohoucího partnera, co by jinak mohl skály lámat. Instalatéři jsou zvyklí na takové jevy a někdy čistí i kanalizační systémy, a tam je toho „blátíčka“ mnohem víc.

Instalatéři odpady důkladně protáhnou mechanicky nebo tlakovou vodou a celý systém zmonitorují speciální kamerou, která tu může odhalit i některé nepříjemnosti, jako jsou poškozené díly a protékající splaškovou vodu mimo potrubí. K podobným jevům dochází i v kanalizaci, kterou mohou narušit prorůstající kořeny okolní vegetace.

Každopádně budete mít po zásahu profesionála zajištěn odtok odpadů z domácnosti a nemusíte pak mít obavy, že by vás opět přítelkyně pověřila tímto nadlidským úkolem.