Jak efektivně sekat trávu?

Sekání trávy je pro některé lidi opravdu horor. Je to zdlouhavé, obzvlášť když třeba mají opravdu velkou zahradu. Není to sranda, je to nuda a některé lidi to opravdu vůbec nebaví. Otravné sekání trávy některé lidi opravdu dokáže hodně naštvat, a to když se jim třeba zasekne sekačka a nebo jim jen tak zničehonic v půlce sekání dojde benzín, pokud mají benzínovou sekačku, a nemohou tak dosekat druhou půlku. Někdy hold člověk nemyslí a stane se to, to je život, každopádně je to velmi nepříjemná situace. Kromě toho je třeba trávu taky správně sekat, správně sečená tráva nejen vypadá lépe, ale také zdravější a odolnější tráva je méně náchylná k škůdcům a chorobám, které vám ji mohou celou zničit.

sekačka

Pokud takové věci nechcete řešit, zavolejte si odborníka. Ceník sečení trávy https://seceni-mulcovani.cz/sekani-travy není zas tak vysoký. Pokud si ale myslíte, že to zvládnete sami, máme pro vás pár rad. Začněte tím, že si pořídíte kvalitní sekačku na trávu. Nejlepší jsou sekačky s výkonným motorem a dostatečně širokým řezným nožem, aby dokázaly pokrýt větší plochu. To mnoho lidí nemá a pak se opravdu trápí s nějakým nevýkonným chudákem. Pokud máte navíc velký trávník, může být výhodné pořídit si benzínovou sekačku, která je dostatečně výkonná a umožní vám sekat trávu rychleji. Jsou i sekací vozíky, kde jen sedíte a jezdíte po zahradě.

sekací vozík

Nastavení správné výšky řezu je také důležité pro zdraví trávy. Pokud trávu sečete příliš nízko, může dojít k poškození kořenů, což může vést k suchu a oslabení trávy. Sekejte tak akorát v normální výšce jak pro vás, tak pro trávu. Sečení trávy pravidelně je důležité pro zdraví trávy a také pro efektivitu sečení, takže další radou je sekání pravidelně. To by ale snad nikoho ani nenapadlo zanedbat, protože to ani není hezké. Pokud tráva roste příliš vysoko, sečení může být náročnější a může trvat navíc déle, což nechcete. Pokud však sečete trávu pravidelně, je snazší ji udržovat na optimální výšce a zdraví.