Kam pro kočárek?

Vyznat se v celé nabídce kočárků všech výrobců je velmi obtížné. Výrobců jsou desítky a nabízí kočárky různé kvality a designu, a samozřejmě v různých cenových relacích. Při jeho výběru byste měli mít na paměti hlavně to, že ho kupujete hlavně pro miminko, které v něm bude trávit několik měsíců svého života, a proto by mělo mít kočárek maximálně pohodlný.

pár s kočárkem

Je paradox, že mnoho výrobců skutečně drahých kočárků klade důraz spíše na design, a jejich kočárky jsou často malé. Hluboká korba tak miminku nemusí stačit ani půl roku. Právě hluboká korba by měla být dostatečně prostorná, aby v ní mohlo jezdit i dítě v zimním fusaku. Pokud se do ní nevejde, budete muset kupovat věší kočárek, protože hluboká korba je pro malá miminka prostě pohodlnější.
Až dítě samostatně sedí, přechází do sportovního kočárku. Ten můžete mít jako součást podvozku s hlubokou korbou a nebo jej můžete koupit samostatně.

Vždycky si běžte kočárek vyzkoušet do prodejny, kde si vyzkoušíte jak vám pasuje výškově, zkuste si ho rozložit, složit, můžete jej zkusit dát do kufru vašeho auta, abyste viděli, kolik místa zabere, a hlavně si ho potěžkáte – některé kočárky jsou totiž velmi těžké, a zjistit, že jej nezvednete do auta až poté co ho budete mít koupený, je už trochu pozdě.

žena s kočárkem

Jedním z vyhledávaných výrobců je Riko. Oblíbeným modelem je Riko Brano https://zelenazirafa.cz/cs/188-detske_kocarky_riko. Jde o kočárek, který sežene už pod 12 tisíc korun, což je za moderní kočárek se skvělým designem opravdu málo. Právě tento kočárek má bohaté příslušenství a vyznačuje se tím, že má dobré rozměry a přesto je prostorný. Má spoustu vychytávek a rychle si ho zamilujete. Vozte své miminko v kočárku, ve kterém mu bude dobře, který využijete déle než pár měsíců, a za který nenecháte v obchodě několik výplat. Brano je moderní kočárek vyrobený v EU, který vás překvapí svou kvalitou.