Jak na stěhování seniorského bytu


Nenechávejte je v tom sami – když se stěhují senioři, zvláště pak hůře pohybliví či nemocní, nikdy by neměli na to zůstat sami. Výskyt stresových jevů by jim mohl přivodit i vážné zdravotní komplikace a depresivní stavy, nezapomínejte, že lidé mladí se se stresem vypořádají mnohem snáz, než starší ročníky. Někdy stačí jen obyčejná psychická podpora a rázem se každému uleví a lépe pracuje. I když samozřejmě staří lidé ocení zejména fyzickou výpomoc.

S demontáží nábytku pomohou stěhováci – jestliže nevíte, kam dřív skočit, a máte svých starostí dostatek, a k tomu pomáháte balit věci vašim blízkým v seniorském věku, pak byste mohli ocenit výpomoc stěhovací firmy, která demontuje rozebíratelný nábytek. Ušetříte tím spoustu času i námahy, zvláště pak u větších nábytkových sestav, jako jsou kuchyně nebo vestavby na míru.

dřevěné bedýnky

Probírejte společně všechny předměty – někteří staří lidé mají tendenci hromadit hmotný majetek, například kvůli finanční úspoře, anebo z důvodu nostalgie, jen si vybavte film „Kulový blesk“, co se naskytlo za situace u Mistra Bílka, který se rozhodoval, co zachovat, a čeho se zbavit. Snažte se starým lidem v tomto směru být nápomocní a poradit jim v tom směru, že čím méně věcí budou mít doma uskladněných, tím méně starostí s nimi, a tím také vzdušnější prostředí kolem sebe.

kartonové krabice

Úrazy – pro starého člověka může být zlomenina krčku kyčelního kloubu fatální, proto dbejte na to, aby se senioři příliš nenamáhali, a všechny obtížnější úkony v souvislosti s balením a vybalováním věcí provádějte sami. Možná by nebylo od věci, kdyby vaši rodiče či prarodiče namísto balení věcí uvařili něco perfektního k obědu či k večeři, což je činnost, kterou zvládnou (případně jim s něčím pomůžete), a po skončení práce si všichni pochutnáte a zbyde vám všem také chvíle pro sebe. Používejte zkrátka při stěhování v Praze 6 stehovani-mamut.cz seniorského bytu zdravý selský rozum.