Vydejte se spolu s námi do panenské přírody naší země


Když si lidé pronajmou vůz v autopůjčovně Praha nonstop a mají v úmyslu představit svým blízkým či přátelům ze zahraničí naši zemi, velmi často zaloví v turistických atlasech či průvodcích a dají na zveřejněné reference či informace o přírodních a kulturních památkách. Vyberou mezi nimi ty nejznámější, kam patří například zámek Hluboká https://www.thebalance.com/employment-references-2062969 nad Vltavou, Pražský hrad a Petřínská rozhledna, hrad Karlštejn a zámek v Českém Krumlově. Vydají se pak těmito směry a kochají se tamními pamětihodnostmi. Bohužel se v těchto místech často setkávají s dalšími lidmi, kteří měli podobný nápad. A tak se stává, že na prohlídku zámku v Hluboké se do zámeckých interiérů vměstná několik desítek lidí naráz, a připadáte si tu jako v krabičce od sardinek.

Český ráj

Máme pro vás lepší tip. Vypravte se někam, kde se moc turistů nepohybuje, ale kde to stojí za vidění. Chcete znát pár tipů, kde by se vám to mohlo líbit?

Horní Světlá – Lužické hory jsou klenotem již odnepaměti a tamní hrázděné stavby tu obdivují dospělí i děti, kteří preferují klid a pohodu. Turistů tu mnoho nebývá a chcete-li si opravdu odpočinout od hektického životního stylu, můžete začít právě zde.

zámek Kratochvíle

Bohy – nenápadná vesnička zajímavého jména na horním toku Berounky, nedaleko Přírodní památky Hřešihlavská, vás může nasměrovat k Podkrašovskému mlýnu a ke zřícenině hradu Krašov. Jsou odtud překrásné výhledy na řeku a možná vás to zláká alespoň pár kilometrů splout na vypůjčené kánoi.

Stvořidla – Bůh je některými lidmi přezdíván Stvořitelem či Stvořitelkou (obojího pohlaví), a tak bychom mohli Stvořidla na Sázavě přirovnat k něčemu božskému. Přirovnání je ale trefné, protože tamní příroda a balvanité říční koryto je skutečně nádherné, hlavně v létě za slunečného počasí.

Boží Dar – u Boha ještě chvíli setrvejme. Nejvýše položené město se sice nachází nedaleko nejvyšší hory Krušných hor – Klínovce, která je hlavně v zimě v obležení lyžařů, ale v létě je na Božím Daru poměrně pohoda.