K čemu upotřebíte vatelín


Ti z vás, co pamatují socialismus, si možná ještě dovedou vybavit prodejny textilu, v nichž se již tehdy nabízel poměrně pestrý sortiment látek. V prodeji se také běžně vyskytoval vatelín a počítalo se s ním jako se základní surovinou pro výrobu změkčených či zateplených výrobků, zejména oděvů a bytových doplňků. V současné době si vatelín v prodejnách s textilem stále udržuje své platné místo a zdá se, že si jej zachová i nadále, neboť jeho pole působnosti je velice široké. K čemu jej můžete využít a dobře uplatnit?

bytové dekorace s vatelínem

Polštáře, polštářky, deky – základní vybavení ložnic či obývacích pokojů, bez něhož se neobejde žádná domácnost. Vatelín se tu hodí zejména pro dekorativní účely, kdy si můžete zhotovit polštáře a polštářky o různé velikosti a také tvaru. Můžete kupříkladu vyzdobit sedačku a křesla v obýváku nebo postel v ložnici kulatými, oválnými, eliptickými či jinak rozmanitě tvarovanými polštářky s vycpávkou z vatelínu, které dodají obytnému prostředí potřebný šmrnc.

holčička se zvířátkem

Figurky z vatelínuvatelín https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie/netkane-textilie-vyplne-a-vycpavky/vatelin-a-vafix se v kombinaci s přírodní, viskózovou či polyesterovou vatou anebo dutým vláknem výborně hodí jako vycpávka pro výrobu figurek pro děti. Můžete jim ušít zajíce, medvídka nebo kočičku a děti si pak zvířátka vezmou do postele na spaní.

Zimní bunda – nebaví vás nabídka zimních bund, co se týče střihu ani barev, nabízená běžně v prodeji? Neuspokojil vás ani žádný second hand? Jestliže si opatříte vhodnou látku svrchníku i podšívky, můžete experimentovat po svém a ušít si zimní bundu, třeba jednoduchého střihu, ale na míru, přesně takovou, aby vám sedla a cítili jste se v ní dobře. V současné době se mnoho módních tvůrců přiklání k barvě šedé nebo černé, a dokonce se vyrábí i černé kočárky pro děti, ovšem šedá s černou nejvíce přispívají k depresivní náladě. Nač si dobrovolně kazit život depresemi, když se můžete obléknout do pastelových barev?