Proč je provětrávaná fasáda tak důležitá


V dnešní době se lidé snaží šetřit, kdekoliv je to jen možné. To je v dnešní ekonomické situaci jen pochopitelné. Je však nutné Při tom postupovat správně, což platí i pro majitele domů. Ti se často pokouší snížit náklady tím, že svou nemovitost nechají zateplit.

To je samozřejmě naprosto v pořádku. Zateplení udrží teplo uvnitř budovy a způsobí, že nebude nutné tolik topit. A jelikož právě energie jdou dnes prudce nahoru, není divu, že se zateplování stává stále oblíbenější. I tady je však potřeba dávat pozor, aby bylo provedeno správně. Většinou při něm totiž i profesionální firmy dělají hned několik chyb.

klasický panelák

Tou první je, že si neuvědomují, jak důležitá je provětrávaná fasáda spiralanksys.com. Pořekadlo, že dům musí dýchat, nevzniklo jen tak z ničeho. Pokud jej totiž utěsníme, což se právě děje při zateplování a výměně oken za plastová, udržíme uvnitř nejen teplo, ale také vše ostatní, především pak vlhkost.

Ta se za normálních okolností odpařuje spolu s výdejem tepla. Když však toto v podstatě neuniká, vzniká vlhké prostředí. Jistě, záleží na tom, jaká byla původní vlhkost domu, avšak v naprosté většině případů platí, že se dříve či později projeví, a to způsobem, jaký bychom si vůbec nepřáli.

zateplené paneláky

Největší nebezpečí při zvýšené vlhkosti představuje vznik plísní. S ní bojují i mnohé nezateplené domy, u těch zateplených je však její výskyt mnohem větší. O tom, že rozhodně není přínosná pro naše zdraví, asi není potřeba se více rozvádět. I když se může zdát, že zůstává jen na zdech, její spory poletují všude ve vzduchu.

Samozřejmě existují odvlhčovače, které je možné koupit a dát na příslušná místa, kde se vlhkost nejvíce hromadí. Ani ty však nedovedou vytáhnout veškerou vlhkost, a vznik plísní tak většinou pouze o něco oddálí. Toho je potřeba si být vědom, a zamyslet se nad tím, zda je pro nás zateplení skutečně tím nejlepším možným řešením. Zdraví je totiž to nejdůležitější, co máme.