Úroda bude v bezpečí


Mezi nejvíce prodávané skleníky patří takové, které jsou spíše menších rozměrů. Ačkoliv o všem spíše rozhoduje volný prostor na vaší zahrádce. Je ale pravdou, že v současné době je již málo zahrádkářů, kteří nevlastní alespoň malý skleníček. Mnohdy totiž počasí dokáže neuvěřitelně překvapit a během chvíle máte po úrodě. To se vám v kvalitním skleníku nestane. Zde vše zůstane bez újmy. Ledaže váš skleník by nebyl dostatečně kvalitní a poté by s ním i vítr zatočil. To je jeden z dalších důvodů, proč vybírat kvalitní materiál od seriózního prodejce nebo výrobce. Pokud si samozřejmě nebudete vědět, tak můžete požádat zároveň o odborné poradenství a společně tak naleznete ideální řešení nastavené přesně podle vašich požadavků.

skleník skleněný

Nabídka a poptávka

Na trhu je poměrně rozsáhlá nabídka různých velikostí skleníku. Mezi nejprodávanější patří takové, které mají malé čtvercové nebo obdélníkové tvary. Nalezne zde i dostatečně prostorný skleník 2,5 x 4, jehož delší stranu je dobré umístit na jih. Bezpochyby tak vytěžíte nejen dostatek světla, ale také tepla. Můžete si vybrat i tvar, který by vám nejvíce vyhovoval nebo výplně. V nabídce jsou skleněné nebo polykarbonátové. Váš skleník může být s klasickou sedlovou střechou, případně lze jej připevnit ke zdi domu. Možností je skutečně více.

skleník ke zdi

Základ pod skleníkem

Pokud jste si zvolili skleník ze skla, tak musíte počítat s tím, že se jedná o těžší verzi, než kdyby to byly polykarbonátové výplně. V tomto případě je celkem vhodné vytvořit pevnou podezdívku. Je ale pravdou, že s touto podezdívkou nikdy nezklamete a je celkem přijatelným řešením v každém případě pro všechny skleníky. Je to totiž díky tomu, že zajišťuje velmi spolehlivé ukotvení. Jak je to v případě vašeho vybraného skleníku, tak o tom se dozvíte v příručce nebo se můžete obrátit přímo na výrobce. A věřte tomu, že kvalitní skleníky s bytelnou konstrukcí nemusí vás stát veškeré vaše úspory, zvláště když svůj rozměr skleníku naleznete přímo v akci.