Zdravotní přínosy ovocných čajů

Ovocné čaje jsou jedny z nejoblíbenějších čajů vůbec. Spousta lidí je miluje pro jejich sladkou chuť, kterou jim dodává přidání ovoce. Někdo si může myslet, že ovocné čaje nepatří k těm, které jsou pro nás zdravé, ale opak je pravdou. I ovocné čaje mají pro nás spoustu zdravotních přínosů.

Imunitní systém

Jelikož je ovoce nositelem nejrůznějších vitamínů, například A, C, K, D, E a vitamínů skupiny B, a navíc ještě minerálů jako je železo, zinek, sodík, kyselina listová, vláknina a podobně, mají velký vliv na náš imunitní systém a jeho posilnění. Navíc čerpáte tyto vitamíny z přírodních zdrojů, což je taktéž velkým benefitem.

citrónový čaj

Čistá pleť

Pokud se v čaji nachází ovoce jako třeba citrón, mango, granátové jablko a podobně, nejen že nám opět dodávají potřebné vitamíny a minerály, ale také pomáhají k ničení volných radikálů, které stojí mimo jiné i za stárnutím naší pokožky. Pravidelným pitím těchto ovocných čajů můžete přispět k sjednocenému tónu vaší pleti a odstranění pupínků.

Podpora hormonů

Pokud jste žena a máte potíže s hormony, ničemu neuškodí, pokud zařadíte do svého pitného režimu ovocný čaj, který bude obsahovat borůvky, jahody, maliny nebo brusinky. Bobulovité ovoce má totiž vysoký obsah estrogenů a mohou vám tedy pomoci při hormonové nerovnováze.

malinový čaj

Krevní tlak

Ovocné čaje obsahující citrusy, jako například citróny, pomeranče, grapefruit nebo i ovoce ibišek mohou napomáhat k ustálení vašeho krevního tlaku na zdravou normu. Je to díky tomu, že obsahují vysoký obsah flavonoidních antioxidantů.

Podpora vylučování

Ke správné funkci ledvin a podpoře vylučování vám zase poslouží čaje, které obsahují citróny, meloun nebo další ovoce, které má diuretické vlastnosti. Mimo ovoce vám k tomu může dopomoci třeba i kopřiva. Pravidelným pitím zabráníte zadržování vody ve vašem těle a zefektivníte proces vylučování škodlivých látek z vašeho organismu.